ایستگاه – مقام ایران ایمیل آشنایی برنامه

ایستگاه – مقام: ایران ایمیل آشنایی برنامه استخدام برنامه نویسی آگهی استخدام استخدام برنامه نویس

گت بلاگز اخبار اجتماعی کم کردن ۳۰ درصدی «ازدواج‌»های ثبت شده است ، ثبت ۲۰ «طلاق» در هر ساعت

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور عزیزمان ایران با اشاره به روند افزایشی تعداد طلاق‌ در کشور در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۰ گفت: در سال ۹۰ به ازای هر ساعت ۱۶ طلاق ثبت ش

کم کردن ۳۰ درصدی «ازدواج‌»های ثبت شده است ، ثبت ۲۰ «طلاق» در هر ساعت

ثبت ۲۰ «طلاق» در هر ساعت/ کم کردن ۳۰ درصدی «ازدواج »های ثبت شده

عبارات مهم : ازدواج

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور عزیزمان ایران با اشاره به روند افزایشی تعداد طلاق در کشور در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۰ گفت: در سال ۹۰ به ازای هر ساعت ۱۶ طلاق ثبت شده است است که این تعداد در سال ۹۶ به ۲۰ طلاق در هر ساعت زیاد کردن یافته است.

سید حسن موسوی چلک در گفت وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه تحلیل اوضاع ازدواج و طلاق سال ۹۰ تا ۹۶ نشان می دهد که فاصله بین ۹۶ تا ۹۰، ازدواج ۳۰ درصد تغییرات منفی داشته هست، افزود: منظور از تغییرات منفی این است که تعداد ازدواج ثبت شده است در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۰، ۳۰ درصد کمتر شده است هست. فراوانی ازدواج ها نیز نشان می دهد که در سال ۹۵، ۸۷۴ هزار و ۷۹۲ فقره ازدواج در کشور ثبت شده است که در سال ۹۶ این تعداد به ۶۰۸ هزار و ۹۷۷ فقره ازدواج کم کردن یافته است.

رشد دلواپس کننده طلاق در کشور

کم کردن ۳۰ درصدی «ازدواج‌»های ثبت شده است ، ثبت ۲۰ «طلاق» در هر ساعت

ثبت ۲۰ طلاق به ازای هر ساعت

به گفته وی در همین بازه زمانی طلاق، ۲۲.۲ درصد تغییرات مثبت داشته است و از ۱۴۲ هزار و ۸۴۱ فقره در سال ۹۰ به ۱۷۴ هزار و ۹۹۷ فقره در سال ۹۶ زیاد کردن داشته هست. بر مبنای همین آمارها، تقریبا در سال ۹۰ هر ساعت ۱۶ طلاق ثبت شده است است که این آمار در سال ۹۶ به ازای هر ساعت ۲۰ طلاق ثبت شده است است.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی در ادامه اظهار کرد: در شاخص دیگری که تعداد ازدواجها به ازای هر طلاق را نشان می دهد، باز هم روند دلواپس کننده زیاد کردن طلاق در کشورمان دیده می شود. بر همین مبنا در سال ۹۰ به ازای هر ۶.۱ ازدواج یک طلاق داشتیم که در حال حاضر به ازای هر ۳.۴ ازدواج یک طلاق در کشور اتفاق می افتد. این آمارها نشان می دهد با وجود همه کارها انجام شده است و همکاری های بین بخشی همچنان باید دلواپس ۱۷۴ هزار طلاق اتفاق افتاده در کشور باشیم.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور عزیزمان ایران با اشاره به روند افزایشی تعداد طلاق‌ در کشور در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۰ گفت: در سال ۹۰ به ازای هر ساعت ۱۶ طلاق ثبت ش

موسوی چلک با بیان اینکه آمارهای طلاق اگرچه به نسبت سال قبل تغییرات محسوسی نداشته است ولی روند کم کردن ۱۳ درصدی ازدواج در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ دلواپس کننده هست، تصریح کرد: بی علت نیست که مقام معظم رهبری نیز یکی از ۵ اولویت مهم کشور را در جلساتی که با سران قوا داشته اند، طلاق عنوان کرده اند.

وی با اشاره به دلایل طلاق های ثبت شده است در کشور نیز توضیح داد: معمولا مواد مخدر یکی از وجوه غالب درخواستها جهت طلاق است ولی معمولا شبکه ای از علت ها وجود دارد و عنوانی که در دادخواست نوشته می شود پوششی جهت نگفتن دلایل واقعی آن هست. مواد مخدر، خشونت، دخالت ها، نداشتن مهارت های زندگی، اقتصاد، نارضایتی از زندگی زناشویی، امراض و … می تواند در این بخش تاثیرگذار باشد.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی با اشاره به اینکه « آنچه گفته می شود این است که تعداد طلاق های توافقی در حال زیاد کردن است» ادامه داد: در قانون حمایت از خانواده هم طلاق توافقی به نوعی تسهیل شده است است و افراد با مراجعه به مشاورین نامه مربوط به طلاق توافقی را دریافت می کنند. ولی بحث کلی این است که ساختار خانواده به نوعی شده است است که ما باید دلواپس داخل منزل باشیم. به غیر از طلاق، خشونت های خانگی، فرار، روابط فرا زناشویی و… بخش دیگری از این پرسشها است.

کم کردن ۳۰ درصدی «ازدواج‌»های ثبت شده است ، ثبت ۲۰ «طلاق» در هر ساعت

موسوی چلک در ادامه اظهار کرد: هنگامی که پرونده های جرائم و دادگاه خانواده را نگاه می کنیم، می بینیم که الزام به تمکین و…مواردی هستند که درون خانواده را تحت الشعاع خودش قرار داده هست. زمانی که خانواده ها دچار مسئله شود، به تبع آن جامعه نیز دچار مسئله می شود، به همین علت خانواده دیگر کارکردهای قدیم خودش را ندارد و هنگامی که خانواده خودش دچار مسئله می شود، در بیرون هم ما شاهد تاثیرات منفی نابسامانی های خانواده خواهیم بود. اگرچه در این حوزه سیاستهای کلی نوشته شده است و ما قانون حمایت از خانواده را داریم ولی آیا ما می توانیم خانواده را به شکل مستقل و یک جزیره فرض کنیم و برایش برنامه ریزی کنیم؟ به نظر من نمی شود که اینطور نگاه کرد و تعیین کننده های دیگری هستند که می توانند تاثیر گذار باشند. شاید اگر اخلاق در جامعه حکم فرما شود بسیاری از این اتفاقات نیفتد.

وی با اشاره به انتشار آمارهای متفاوت در عنوان ازدواج و طلاق نیز افزود: در بحث آمار ازدواج و طلاق در جایی آمار ثبت احوال و در جای دیگر آمار ثبت اسناد را داریم. جهت مثال ثبت اسناد جهت سال ۹۵ حدود ۱۷۴ هزار طلاق را اعلام کرده هست. ولی ثبت احوال آمار دیگری را اعلام می کند. اختلاف در آمارها به این علت است که مراجع مختلفی جهت اعلام آمار وجود دارد که می توان با یک هماهنگی مسئله را حل کرد، ولی آنچه مهم است این است که ما در مجموع آمار طلاق بالایی داریم و باید دلواپس حوزه خانواده در کشور باشیم.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی کشور عزیزمان ایران با اشاره به روند افزایشی تعداد طلاق‌ در کشور در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۰ گفت: در سال ۹۰ به ازای هر ساعت ۱۶ طلاق ثبت ش

واژه های کلیدی: ازدواج | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs