ایستگاه – مقام ایران ایمیل آشنایی برنامه

ایستگاه – مقام: ایران ایمیل آشنایی برنامه استخدام برنامه نویسی آگهی استخدام استخدام برنامه نویس

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری زحمات گروهم را فدای بازی‌های پشت‌پرده نمی‌کنم ، بهاره افشاری بیلبوردهای شهرداری را بعد داد

بهاره افشاری منشتر شدن نامه‌ای از قبول بیلبوردهای اهدای شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت فیلم سریک انصراف داد و اعلام کرد که حاضر نیست زحمات گروهش را فدای

زحمات گروهم را فدای بازی‌های پشت‌پرده نمی‌کنم ، بهاره افشاری بیلبوردهای شهرداری را بعد داد

بهاره افشاری بیلبوردهای شهرداری را بعد داد/ زحمات گروهم را فدای بازی های پشت پرده نمی کنم

عبارات مهم : اقتصادی

بهاره افشاری منشتر شدن نامه ای از قبول بیلبوردهای اهدای شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت فیلم سریک انصراف داد و اعلام کرد که حاضر نیست زحمات گروهش را فدای بازی های پشت پرده شود.

به گزارش ایلنا ؛متن نامه بهاره افشاری کارگردان فیلم «سریک» به شرح زیر است: فضای مه آلود و سیاست زده ای که این روزها بر جامعه حاکم شده، باعث می شود از هر رفتاری، تعبیر سیاسی شود. همه دوستانی که این روزها خبر هدیه شش میلیاردی شهرداری را به من می دهند، خودشان بیش از هر کس دیگری بر این عنوان واقف هستند که این هدیه، هدیه شخصی از سوی یک نهاد به یک فرد نبود. پر واضح است نهادهایی مانند شهرداری و صداوسیما یکی از وظایف ارزش کمک به آثار فرهنگی مستقلی است که در فضای بغرنج اقتصادی این روزها تلاش در ادامه حیات و بقا دارند. این نخستین بار نیست و صد البته آخرین بار هم نخواهد بود که ارگان هایی نظیر شهرداری و تلویزیون امکاناتی نظیر بیلبورد و تیرزهای تبلیغاتی خود را با تخفیف های حداکثری یا به شکل رایگان در اختیار اهالی فرهنگ قرار می دهند تا از این طریق امکان حیات را جهت آنها فراهم کنند.

در مراسم اکران شخصی فیلم «سریک» در امتداد وظایف نهاد شهرداری جهت حمایت از سینمای مستقل، پیشنهاد تخصیص داده شده است 20 بیلبورد به فیلم «سریک» مطرح شد. سؤال من اینجاست کدام کارگردانی که غایت آرزویش دیده شدن فیلمش است از این امکان چشم پوشی می کند؟ هرچند که بعدها این کمک فرهنگی در این فضای ملتهب، تعبیر به هدیه شخصی شد. (که باز پر واضح است پیشنهاد هدیه یا حتی حسن نیت کمک به سینمای مستقلی که از جانب کسی دیگر نخستین بار مطرح شده است و نه از طرف گروه سریک آیا باید باعث شرمساری گروه ما شود؟) این در حالی است که به لطف خدا و مردم نازنین فیلم ما در هفته اول بدون هیچ تبلیغی در نخستین ساعات فروش تمام بلیت هایش به آخر رسید.

زحمات گروهم را فدای بازی‌های پشت‌پرده نمی‌کنم ، بهاره افشاری بیلبوردهای شهرداری را بعد داد

از عزیزانی که از شرایط اقتصادی مردم سواستفاده می کنند تا جهت آنها ایجاد سوتفاهم کنند پرسشی دارم و آن این است چگونه من را متهم به گرفتن هدیه میلیاردی از بیت المال می کنند در حالی که به خوبی واقف هستند بیلبوردهایی که قرار بود به این فیلم مستند تخصیص داده شده است داده شوند، بیلبوردهایی بودند که همواره جهت معرفی و تبلیغ آثار فرهنگی در زمانی تعریف شده است از آنها بهره گرفته می شود و در این وقت تعریف شده است این بیلبوردها در اختیار شرکت های تبلیغاتی و در نهایت تناوب اقتصادی قرار ندارد و در خدمت فرهنگ هست. ضمن اینکه تاکنون افکار عمومی نه تنها هرگز نسبت به تخفیفات فرهنگی از این جنس واکنشی نشان نداده بلکه آن را راهکاری جهت دوام هنر دانسته است.

به هر روی پیش از پخش فیلم شخصی «سریک» ما هیچ درخواستی مبنی بر گرفتن بیلبورد، نه به شهرداری و نه هیچ نهاد دیگری ارائه نداده بودیم. و این پیشنهاد صرفا از سوی این نهاد و در جهت وظایفش که حمایت از فرهنگ و هنر هست، ارائه شده است بود.

بهاره افشاری منشتر شدن نامه‌ای از قبول بیلبوردهای اهدای شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت فیلم سریک انصراف داد و اعلام کرد که حاضر نیست زحمات گروهش را فدای

در طول دوران زندگی ام و در شرایط متفاوت سکوت را عالی ترین پاسخ در برابر قضاوت های بیرحمانه می دانستم. ولی امروز در جایگاه تهیه کننده و کارگردان «سریک» نمی توانم سکوت کنم و چشمم را روی زحمات یک ساله گروهم ببندم. این روزها من و فیلم «سریک» آماج تندترین و بی رحمانه ترین قضاوت ها قرار گرفته ایم در حالی که در این ماجرا تقصیری متوجه ما نبوده است.

‎اما در نهایت به احترام افکار عمومی که این روزها تحت تاثیر فضای التهاب آمیز سیاسی دچار سوتفاهم شدند، انصراف خود را از پذیرفتن بیست بیلبورد فیلم «سریک» اعلام می کنم و آرزو دارم هنر ما بتواند همچنان مستقل و بدون سایه سیاست به حرکتش ادامه دهد و ما با تعبیرهای این چنینی جلوی بقای هنر را نگیریم.

این بار با تمام وجود می ایستم و اجازه نمی دهم زحمات گروهم فداى بازی هاى پشت پرده شود. خدا را عالی ترین ناظر و شاهد می دانم و مردم نازنین را عالی ترین مبلغ فیلم ام.»

زحمات گروهم را فدای بازی‌های پشت‌پرده نمی‌کنم ، بهاره افشاری بیلبوردهای شهرداری را بعد داد

واژه های کلیدی: اقتصادی | بیلبورد | شهرداری | بهاره افشاری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs