ایستگاه – مقام ایران ایمیل آشنایی برنامه

ایستگاه – مقام: ایران ایمیل آشنایی برنامه استخدام برنامه نویسی آگهی استخدام استخدام برنامه نویس

گت بلاگز بازار خودرو حرکت لاک پشتی بازار ماشین

با نزدیک تر شدن به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، بازار ماشین زیاد در رکود فرو رفته و به قول بعضی نمایشگاهداران ماشین پایتخت، بازار سوت و کور است.رکودی که از

حرکت لاک پشتی بازار ماشین

حرکت لاک پشتی بازار خودرو

عبارات مهم : بازار

با نزدیک تر شدن به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، بازار ماشین زیاد در رکود فرو رفته و به قول بعضی نمایشگاهداران ماشین پایتخت، بازار سوت و کور است.رکودی که از ابتدای امسال بر بازار ماشین سایه افکنده، جدای از فصلی بودن (بازار ماشین همواره در ماه های ابتدایی سال به رکودی سنگین می رود)، به انتخابات پیش رو نیز بی ارتباط نبوده و این عنوان هم به نوبه خود بر کم کردن خرید و فروش اثر گذاشته است.آن طور که فعالان بازار می گویند، در حال حاضر خرید و فروش ماشین در بازار به اصطلاح لاک پشتی پیش می رود و بعید به نظر می رسد به این زودی ها سایه رکود از سر آن برداشته شود.

حرکت لاک پشتی بازار ماشین

نکته ای که نمایشگاهداران ماشین پایتخت به عنوان یکی از دلایل رکود بازار به آن اشاره می کنند، ورود زودهنگام خودروهای مدل 96 در دی و بهمن سال گذشته هست. به اعتقاد آنها، عرضه زودهنگام خودروهای پلاک تازه موجب شد بسیاری از مشتریان نیاز خود را در زمستان سال گذشته تامین کرده، بنابراین حجم تقاضا چندان به سال تازه انتقال یافته نشود. به عبارت بهتر، بخش قابل توجهی از مشتریان، در ماه ها و هفته های نهایی سال گذشته خودروهای موردنظر خود را خریداری کرده اند و بنابراین در حال حاضر تقاضا جهت خرید افت کرده است.

نکته دیگری که فعالان بازار به آن اشاره می کنند، رکود کلی در بازارهای داخلی و در نتیجه کم کردن نقدینگی مشتریان هست، به نحوی که چون در ماه های ابتدایی امسال رکود و کمبود نقدینگی گریبان بازار و مشتریان را گرفته، این عنوان روی خرید و فروش ماشین نیز اثر منفی گذاشته هست. البته کمبود نقدینگی در کنار قیمت بالای خودروها، مسائلی هستند که طی چند سال گذشته بر رکود خرید و فروش اثر داشته اند و اگر نبود اقداماتی مانند تزریق تسهیلات 25 میلیون تومانی از سوی دولت و همچنین در نظر گرفتن روش های متنوع فروش از سوی خودروسازان (به خصوص فروش قسطی)، قطعا فروش و در نتیجه تولید ماشین در کشور با چالش هایی جدی روبرو می شد.

با نزدیک تر شدن به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، بازار ماشین زیاد در رکود فرو رفته و به قول بعضی نمایشگاهداران ماشین پایتخت، بازار سوت و کور است.رکودی که از

رکود بازار ولی در کل باعث تثبیت و در مواردی کم کردن قیمت خودروهای داخلی شده است هست، هرچند در یکی، دو مورد نیز به علت کمبود عرضه، قیمت ها اوج رفته اند. این در شرایطی است که خودروسازان طی امسال اقدام به زیاد کردن قیمت محصولات خود از ناحیه اعمال مجوزهای قبلی شورای مسابقه کرده اند.

اما سری به بازار ماشین کشور بزنیم و ببینیم قیمت ها در هفته جاری با توجه به استمرار رکود خرید و فروش و کم کردن تقاضا به چه شکل بوده است.

آن طور که فعالان بازار عنوان می کنند، در حال حاضر پژو 206 ظاهر 5 قیمتی برابر با 38میلیون تومان دارد که در مقایسه با هفته های گذشته در مجموع نزدیک به 900 هزار تومان کم کردن قیمت را به خود می بیند. همچنین مدل صندوقدار این ماشین نیز که هم اکنون 38 میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش می شود، در مقایسه با هفته های گذشته حدود 800 هزار تومان افت قیمت را تجربه کرده هست. در مورد قیمت پژو 206 ظاهر 2 نیز گفته می شود این محصول در حال حاضر 33میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد.

حرکت لاک پشتی بازار ماشین

به گفته نمایشگاهداران ماشین پایتخت ولی در حال حاضر پراید مدل 131 قیمتی برابر با 21 میلیون و 200 هزار تومان دارد که عوض کردن خاصی را نسبت به هفته گذشته به خود نمی بیند. همچنین مدل 111 (پراید هاچ بک) نیز 21 میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش می شود؛ بنابراین این ماشین نیز هفته ای با ثبات را پشت سر گذاشته است.

به گفته فعالان بازار ولی در حال حاضر تیبا در مدل صندوقدار خود قیمتی برابر با 25 میلیون و 400 هزار تومان دارد، هرچند مدل هاچ بک آن گران تر به فروش می رسد.

با نزدیک تر شدن به انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، بازار ماشین زیاد در رکود فرو رفته و به قول بعضی نمایشگاهداران ماشین پایتخت، بازار سوت و کور است.رکودی که از

سری هم ولی به بازار تندر-90 بزنیم که نشانه هایی از زیاد کردن قیمت در آن دیده می شود. بر این اساس، از بازار تندر-90 خبر می رسد که جهت خرید مدل E2 باید 42میلیون و 500 هزار تومان هزینه کرد و این در حالی است که مدل کشور عزیزمان ایران خودرویی این محصول یک میلیون تومان ارزان تر است.

از سوی دیگر، تندر اتومات نیز در حال حاضر 49 میلیون تومان به فروش می رسد و جهت خرید پارس تندر هم 43میلیون و 500 هزار تومان باید هزینه کرد. خانواده تندر-90 ولی مدلی هاچ بک هم به نام ساندرو دارد که فعالان بازار از ثبات قیمت آن صحبت به میان می آورند. بر این اساس، ساندرو هم اکنون قیمتی برابر با 53 میلیون تومان دارد و مدل استپ وی آن نیز 62 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

حرکت لاک پشتی بازار ماشین

اما به گفته فعالان بازار، پژو 405 هم اکنون قیمتی برابر با 30میلیون تومان دارد و جهت خرید سمند مدل LX نیز باید 32میلیون تومان هزینه کرد. از سوی دیگر، سمند EF7 هم قیمتی برابر با 31 میلیون و 600 هزار تومان دارد که این عنوان از کم کردن 100 هزار تومان EF7 در مقایسه با هفته گذشته حکایت می کند.

نمایشگاهداران ماشین پایتخت ولی در مورد رانا به عنوان یکی از محصولات نسبتا کم تیراژ کشور عزیزمان ایران ماشین نیز تاکید می کنند که این محصول با توجه به کم کردن عرضه، هفته جاری را با زیاد کردن قیمت پشت سر گذاشته و گفته می شود در حال حاضر قیمت آن به 35 میلیون تومان نیز رسیده هست. رانا از جمله خودروهایی به شمار می رود که تیراژ آن معمولا منفی بوده و به نظر می رسد این عنوان با میزان تقاضای موجود جهت این محصول در ارتباط است.

اما از بازار دنا هم خبر می رسد این محصول با تثبیت قیمت مواجه بوده و هم اکنون 44میلیون تومان خرید و فروش می شود. کشور عزیزمان ایران خودرویی ها به تازگی خط تولید انبوه مدل پلاس این محصول را با حضور مدیر جمهوری رونمایی و آن را پیش فروش کرده و قیمتی معادل 46 میلیون و 500 هزار تومان جهت محصول تازه خود در نظر گرفته اند.

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | محصول | میلیون | محصولات | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs